Proč krémová injektáž zdiva AquaStop Cream®
Tato otázka je položená proto, abychom objektivně vysvětlili naše tvrzení, že krémová injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream® je nejúčinnější injektážní metoda pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti ve zdivu a tím jeho trvalého odvlhčení.
Jsou samozřejmě i jiné příčiny, které způsobují zavlhání či natékání vody do konstrukcí objektů spodní stavby, jako je např. tlaková voda natékající v lokálních místech skrz zdivo do suterénních prostor a podzemních podlaží, kde je metoda krémové injektáže nevhodná a tyto problémy spolehlivě řeší tlaková polyuretanová injektáž, viz. polyuretanová injektáž.
Zdůvodnění! Proč krémová injektáž zdiva.

krémová injektáž zdiva
Silanový emulzní krém AquaStop Cream® díky své vysoké primární hustotě, značné viskozitě, nemá tendenci při plnění, po provedené výplni vrtů, ale i v průběhu dispergace (šíření aktivní látky zdivem), nekontrolovatelně unikat běžnými netěsnostmi pravidelných i nepravidelných spár, ale i samotným nekompaktním zdivem.
je to v kuželovém šíření, což je další nevýhodou. Tyto všechny negativní vlastnosti jsou zapříčiněny nikoliv aktivní látkou, která je bezesporu účinná, ale její primární nízkou viskozitou, která je v podstatě neměnná od zahájení plnění po dokončený chemický proces. Tekuté tlakové nebo beztlakové injektáže pro zhotovení hydroizolační clony ve zdivu pro zamezení vzlínající vlhkosti považujeme za překonanou etapu injektáží.
Proč neoddalovat sanace vlhkého zdiva Vašich objektů?
- Je to zejména z toho důvodu, že nadzemní zdivo stavby trvale zavlhčované vzlínající zemní vlhkostí je vystaveno promrzání v zimním období, které proces degradace a destrukce stavebních materiálů ještě urychluje.
- Dlouhodobě zavlhčované zdivo se zasoluje a jelikož sůl je hydroskopická, omítka a samozřejmě i zdicí materiály nevysychají, a to ani v sušším období a to proto, že zdivo a omítka nasycená solemi pohlcuje vodní páry i ze vzdušné vlhkosti.
- Dalším důvodem proč neoddalovat sanace zdiva je to, že tato nadzemní zavlhlá část stavby vykazuje větší tepelné ztráty.
- Dále, pokud byste chtěli zateplit tento objekt, tak v případě neodstraněné příčiny zavlhání spodní stavby způsobené vzlínající vlhkostí ve zdivu, se stane to, že se vlhkost ještě intenzivněji začne objevovat ve vnitřních prostorách. Následně se začnou objevovat na površích zdiva různé druhy plísní, které vylučují spóry. Spóry těchto plísní jsou velmi toxické a zdraví nebezpečné.
- Snižování tržní hodnoty stavby.
Co se děje při dlouhodobém zavlhání zdiva staveb?
- Nevratná destrukce zdicích a omítkových materiálů
- Zvýšené tepelné ztráty
- Zdravotní riziko v obytných prostorách
- Estetické hledisko (vlhké mapy, solné výkvěty a pod.)
Když je naše profese koníčkem.