Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Vondráček stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Vaše zdivo je v podstatě jedno z nejvýhodnějších druhů zdiva pro zhotovení dodatečné izolace proti vzlínající vlhkosti, a to jak pro mechanické, tak i chemické podřezání zdiva (krémová injektáž). Jedná se o cihelné zdivo s průběžnými spárami. Injektáž AquaStop Cream udělejte ve spáře, která bude co nejblíže k podlaze a do které se upnutým vrtákem ve vrtačce dostanete ve vodorovném provedení. Tím, že budete vrtat vše z vnitřní strany místnosti, jste výškově limitovaný podlahou. Pokud jsem ale Vašemu dotazu správně porozuměl, u dvou stěn je první nabízející se spára ve výšce 50 mm nad podlahou a do této spáry se již vodorovným vrtem s běžnou vrtačkou dostanete. Tato spára vychází velmi příznivě. U druhé zdi je to spára ve výšce 80 mm od podlahy a i tato spára je v přijatelné výšce. U zbývajících zdí, které mají betonový základ, který je 500 mm nad podlahou, a na kterém je izolace, a začíná první vrstva/šára cihel, je mé doporučení toto: píšete, že na těchto stěnách je značná tloušťka omítky. Mé doporučení je omítky odstranit do výšky poškození, tj. do výšky viditelné degradace, s horním přesahem 500 mm. Tím se Vám odhalí spáry. Pak bych doporučil zhotovit injektáž v první spáře nad spárou, kde je dle Vašeho popisu původní hydroizolace. Tzn. v druhé spáře nad betonovým základem. Pokud ale omítky nejsou nenávratně znehodnocené, anebo nejsou zatím ve Vašem záměru sanace zdiva, byla by přesto značná škoda ztratit nabízející se výhodu ložné spáry mezi vrstvami plných cihel. Zde vám zasílám link na velmi podobný dotaz a návod, jak tuto injektáž zhotovit do spáry i přes neodstraněné omítky: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/aquastop-cream-1.
Nad původní hydroizolací ale může být velmi malá procentuální vlhkost, i když původní hydroizolace není pravděpodobně zcela funkční. Pokud je můj předpoklad správný, zde Vám zasílám další link na dotaz jiného tazatele, kterému jsem obsáhleji popsal postupy a doporučení pro suché a vlhké zdivo. https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/kdy-potrebuji-aktivator.
Bohužel z Vašich zaslaných fotografií nejsem schopen určit o co se jedná. Zda je na povrchu cihlové zdi plíseň, sanytr či zbytky neodstraněné omítky. Pošlete mi prosím detailní fotografii povrchu této zdi. Můžete mi ji zaslat na email schwarz@injektaz.cz. K tomu poslednímu dotazu: pro injektáž Vašeho rozsahu Vám doporučuji injektážní pumpu či injektážní pistoli Univerzál. V případě jakýchkoliv nejasností mi můžete zavolat na poradenskou linku 731 565 565, kterou také provozuji.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments