Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Použil jsem v této odpovědi moji již odpovězenou otázku, ale v širším rozepsání. V této odpovědi, kterou jsem poskytl předchozímu tazateli najdete všechny informace pro Váš dotaz. Vše také najdete v technickém listu výrobku. Pokud by Vám i po přečtení technického listu vystaveného na náš výrobek AquaSan Porosity nebylo něco jasné, můžete mi pro urychlení odpovědi zavolat na poradenskou linku 731 565 565. Zde je odkaz na TL: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2018/10/TL_AquaStop_Porosan.pdf
a dále máte možnost shlédnout instruktážní video, které je umístěné také na našich webových stránkách, anebo zde je odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=u79K-gSITgw&t=69s .Pro namíchání sanačního štuku postupujete úplně stejně jako pro namísení jádrové omítky AquaSan Porosity, jen je potřeba zvolit písek jemnější a to o zrnitosti do 0,2 mm. Poměry jsou stejné. Případně pokud jste měl na mysli, že po zhotovení jádrové omítky AquaSan Porosity použijete jiný sanační štuk od jiného výrobce, je to možné, ale určitě do pytlovaného sanačního štuku nepřidávejte AquaSan Porosity. Pytlovaný sanační štuk je založen na jiných principech prodyšnosti tenkovrstvé úpravy. Přísada AquaSan Porosity se přidává pouze při ručním namíchání sanační jádrové omítky či štuku a to pouze z položek písek, cement, AquaSan Porosity a voda. Štuk AquaSan Porosity lze namíchat dle výše uvedeného postupu, ale v případě, že se Vám štuk nepodaří namíchat do jemnosti, která by Vám vyhovovala, můžete použít jakýkoliv běžně dostupný pytlovaný štuk zakoupený ve stavebninách, ale vždy sanační štuk, který ale mísíte pouze s vodou, tj. dle pokynů daného výrobce. Značná úspora nákladů spočívá u ručně namíchané sanační jádrové omítce AquaSan Porosity, která pro jádro/podhoz splňuje všechny parametry a to včetně snadného omítání.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments