Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Pavel Šandor stáří dotazu 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Pokud budete provádět injektáž z druhé strany než jsou zasekané trubky, je postup v podstatě daný. Od celkové tl. zdiva si odečtu hloubku zasekaných trubek plus cca 30 mm a samozřejmě si lokalizuji i výšku potrubí. Následně z druhé strany stavebního dílce/zdi si na vrtáku nastavím doraz s pokrácením o tu hloubku trubky/trubek (vy uvádíte hloubku potrubí topení ve zdivu cca 100 mm) plus cca 30 mm. Tím pokrátíte hloubku vrtů o 130 mm v případě, že zdivo má tloušťku 500 mm, jak uvádíte. V místě uložených trubek vlhkost nevzlíná, je přerušena trubkami. Injektážní krém svým šířením ve zdivu nasytí zdivo i v místech rozvodů topení, bez rizika jakéhokoli chemického poškození. Otázkou je také výška dvou uložených trubek a jejich souběžné vzdálenosti. Možná by šlo provést injektáž AquaStop Cream i ze strany uložených rozvodů topení. V tomto případě by se provedla injektáž ze strany uložených trubek a hloubka vrtů by byla na celou tl. zdiva s pokrácením pouze o doporučených 30 – 40 mm. Z toho, že se ptáte na vrtání v místech topení, předpokládám, že vodorovné přímky vrtů se výškově shodují s výškou některé z trubek a tak asi použijete variantu s celkovým odečtem pokrácení vrtů 10 mm plus 30 mm, celkem 130 mm s vrtáním z druhé strany. Pokud je skutečná tl. zdiva 500 mm, hloubka vrtů, která by se výškově shodovala s výškou rozvodů trubek topení, by byla 370 mm, a to bez rizika navrtání trubek. Ideálním místem by byla výška injektážní linie mezi podlahou a spodní trubkou topení, anebo mezi trubkami, případně nad druhou výše uloženou trubkou topení, ale to by už pravděpodobně bylo moc vysoko vůči podlaze, ale nemám dostatek informací pro jednoznačný návrh nejvýhodnějšího místa pro zhotovení injektáže. Myslím si ale, že se dá z těchto podnětů vybrat ten nevýhodnější a reálný postup pro spolehlivý výsledek.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments