Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Čeřovská stáří dotazu 8 roky dní
- last edited 8 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den paní Čeřovská. Ano, krémová injektáž zdiva se dá zhotovovat i ve svislém provedení. A to nejen ve vodorovném a již zmiňovaném svislém provedení,ale i v šikmém provedení. Tím nemyslím náklopem vrtů, ale opravdu šikmou linii injektáže. Jen z praxe doporučuji osové vzdálenosti vrtů zkrátit u svislého a šikmého provedení (např. při kopírování svažitého terénu podsklepeného půdorysu domu na 80 mm). Tímto způsobem se většinou oddělují dvě provázané zdi. Například obvodové zdivo od zíďky dělící dva pozemky, kde tato vlhká zíďka je většinou z důvodu statiky (stability) provázána do zdiva domu. Další příklad je společné obvodové zdivo dvojdomu. Soused vlhkost ve zdivu neodstraňuje, ale druhý vlastník ano, a tak společné obvodové zdivo, pokud nemá např. dilatační spáru (mezeru, což u dvojdomů či řadových činžovních domů v drtivé většině není, je potřeba do určité výšky zhotovit právě injektážní svislici pro oddělení zdiva zavlhlého od zdiva sanovaného. Samozřejmě je ale potřeba opět ve většině případů zhotovit i vodorovnou injektážní linii pro zhotovení dodatečné hydroizolační clony sanace zdiva pro zamezení vzlínající vlhkosti od základů domu. Ve Vašem případě se ale obávám, že pokud zadní obvodová zeď Vašeho domu je přilehlá v celé svislé ploše ke skále, tak tam by svislá injektáž nepomohla, jelikož se zhotovuje v liniích, nikoliv v plošném provedení.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
- Trumf Sanace odpovězeno 8 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den, moc děkuji za perfektní vysvětlení. Konečně jsem narazila na odborníka, zatím se mi jen každý snažil vnutit své zboží bez vysvětlení a rady. Injektáž i tak asi vyzkoušíme, jde u nás jen o kousek zdi cca 2 m2.Teď jen musím přemluvit manžela aby se do toho pustilDěkuji Čeřovská
- Čeřovská odpovězeno 8 roky dní
- last edited 8 roky dní
- You must login to post comments