Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Trumf Sanace stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Dodatečná izolace pro zamezení vlhkosti u komůrkového zdiva, jako je Vaše zdivo, Porotherm, vzniká v místě vodorovného spoje, maltového lože, ve Vašem případě lepeného vodorovného spoje, tj. mezi šárami (vodorovnými řadami) cihel. U tohoto druhu zdiva je určité výškové omezení pro naplánovanou výšku zhotovení hydroizolace, na rozdíl od homogenního zdiva. Postup vrtání doporučuji u komůrkového zdiva např. zdiva Porotherm tento: vrtat cca 30 mm nad vodorovnou lepenou spárou, kde má vzniknout vodorovná izolace pro zamezení vzlínající vlhkosti. Tím si neotevřeme spáru, kde se má injektážní krém zastavit. Injektážní krém AquaStop Cream má sice značnou viskozitu, hustotu, přesto pomalu steče komůrkami cihel o těch pár centimetrů níže, ale jistě se zastaví na požadované vodorovné spáře. Spára se tímto postupem vrtáním neotevře a injektážní emulze tím nesteče o případnou další řadu cihel níže, než potřebujeme. Injektážní krém se bude pomalu nasycovat do lepeného spoje a zároveň do spodní části svislého profilovaného skeletu cihly. To jsou jediná místa, kudy vlhkost u tohoto zdiva může vzlínat. Kde je vzduchová komůrka či mezera, vzlínající vlhkost samozřejmě neproniká. Jediné úskalí já vidím v ´´uhlídání´´ spotřeby. Ale není to tak zase složité. Když víme, že pro zdárný výsledek by měla být dodržena spotřeba na příčný vodorovný řez zdiva u jednořadé injektáže komůrkového zdiva 1,4 – 1,5 litrů na 1 m2 příčného řezu zdiva (nikoliv na 1 běžný metr) injektážního krému AquaStop Cream, je potřeba si nejprve spočítat celkovou spotřebu na rozsah příslušného zdiva a vypočítanou litráž rozpočítat na běžné metry daného komůrkového zdiva. Pak již co nejrovnoměrněji vypočítanou litráž nainjektovat do zdiva. Jelikož je zdivo nehomogenní, nemůžeme samozřejmě plnit vrty dle běžného postupu, jako se provádí injektáž ve zdivu z klasických cihel, u zdiva smíšeného apod. Ta zamýšlená dvouřadá linie vrtů ve Vašem případě mi nedává moc smysl, abych řekl pravdu, a ani značné zkrácení osových vzdáleností. Nic se tímto postupem v případě Vašeho druhu zdiva nezískává. Aktivní látka našeho injektážního krému má značnou dispergovatelnost, značnou vzdálenost doběhu, šíření účinné látky směry od vrtů, a tak není důvod zkracovat osové vzdálenosti vrtů a nedodržet náš technologický postup: tj. zhotovit osové vzdálenosti mezi jednotlivými vrty 100 mm v jednořadé linii. Jen je potřeba dodržet spotřebu! Ta Vámi předpokládaná spotřeba mi připadá neúnosně a hlavně zbytečně vysoká, ale spotřebu na Váš rozsah prací jsem nepřepočítaval. Je to jen můj odhad. Link na kalkulačku pro výpočet spotřeby u komůrkového zdiva na slovenském webu: https://www.injektaz-muriva-svojpomocne.sk/spocitajte-si-sami-spotrebu-injektazneho-kremu/. Link na kalkulačku pro výpočet spotřeby na českých webových stránkách: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/spocitejte-si-sami-spotrebu-injektazniho-kremu/
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments