Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Lukáš Kratochvíl stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Spíš než názor Vám poskytnu jednoznačnou odpověď. Tím, že je v současné době podlaha chodby o 100 mm níže, než podlaha obytné místnosti a pakliže máte na mysli zeď, která chodbu a obytnou místnost rozděluje, je výška pro navrtání tohoto vnitřního zdiva daná. Navrtání provedete ze strany chodby. U vrtání uvnitř objektu jste vždy limitovaný výškou podlahy, je to dáno tloušťkou vrtačky, rukou a pod. Proto je max. dovolená výška pro injektáž 100 mm od podlahy, ale je vždy výhodnější se k podlaze linií vrtů přiblížit. Ve Vašem případě máte tu výhodu, že se můžete maximálně přiblížit k podlaze obytné místnosti, jelikož je podlaha chodby o těch již vícekrát zmiňovaných 100 mm níže, než je podlaha obytné místnosti. Předpokládám, že tato dělící zeď je vyzděná z cihel a tak využijete tu nejbližší spáru, která bude nejblíže k povrchu podlahy obytné místnosti. Je otázka, v jaké výšce Vám budou průběžné spáry vycházet k podlaze obytné místnosti, ale už spára, která se může nacházet ve výšce např. 5 mm nad povrchem podlahy, je ta nejvhodnější, kterou byste využil. To jen dávám příklad. Výškovým rozdílem podlah totiž nejste omezen pro vodorovné vrtání a využití té nejbližší spáry k podlaze obytné místnosti. Je to samozřejmě dáno nižší úrovní podlahy v chodbě. Jednou až budete zhotovovat novou podlahu v chodbě, zhotovíte po vybourání podlahy novou hydroizolační vanu, kterou vytáhnete do výšky zhotovené injektáže a tím se Vám tyto nové hydroizolace budou doplňovat. Možná byste ani podlahu v chodbě vybourávat nemusel, jelikož jak se zmiňujete, zhotovíte ji včetně nové hydroizolace a výškově ji zarovnáte s výškou podlahy obytné místnosti. Výškový rozdíl 100 mm by měl stačit pro zhotovení hydroizolační vany a dostatečné výšky nového betonu. Samozřejmě za předpokladu, že stávající podlaha je betonová, pevná, což je velmi pravděpodobné. Maximálně bude potřeba odstranit nášlapnou povrchovou vrstvu, což může být keramická dlažba, linoleum, parkety,… Tento povrch odstraníte a zhotovíte hydroizolační vanu, která se musí zhotovit na pevný podklad a následně již zhotovíte betonový potěr do požadované výšky. Límec hydroizolační vany bude vytažen do výšky injektáže s přesahem cca 50 mm nad její linii vrtů. Tuto ne značně vyčnívající hydroizolaci nad již výškově srovnanou podlahou zakryjete novou omítkou. Technologickou pauzu si sám můžete zvolit a naplánovat a to s odstupem i několika let. Tím myslím od provedené injektáže a zhotovení nové podlahy v chodbě. Jen je potřeba hydroizolaci vytáhnout přes výšku injektáže, ale vždy na zdivo bez omítek. To je Vám ale určitě jasné.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments