jQuery version: jquery-3.5.1.min.js
jQuery Migrate version: jquery-migrate-1.4.1.min.js
Poradíme Vám
+420 731 565 565
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Kalkulačka
spotřeby materiálu

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • You must to post comments

Dobrý den.
Dle fotografií, které jste mi v příloze zaslal a dle Vašeho popisu je zjevné, že základ obvodového zdiva je kamenný, ale pak je přechodová stavební spára, kde probíhá pod první cihelnou řadou/zdivem původní lepenka, která je anebo byla původní vodorovnou hydroizolací vnitřní podlahy. Vaše obava, že v druhé spáře a třetí spáře nad první přechodovou spárou, kde je ta původní hydroizolace, jsou tyto spáry neprůběžné, se mi zdá neopodstatněná. Zdivo bude rozhodně zděné na vazbu, ale ve vodorovných vrstvách. Dle fotografií obnaženého místa, tj. místa obvodového zdiva bez omítky, je skladba zdiva v podstatě jasná. Ve třetí šáře cihelného zdiva je cihla položená na kant. Důvod tohoto zdění neznám, ale tato výška je již, dle mého názoru, za předpokladu výšky vnitřní podlahy pro injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream nevyhovující, velmi pravděpodobně je značně vysoko k vnitřní podlaze. Pro injektáž a tím zhotovení dodatečné hydroizolace pro zamezení vzlínající vlhkosti je vhodná první spára nad přechodovou spárou, případně ještě se dá využít druhá spára od přechodové spáry, tj spára třetí od kamenného zdiva, tj pod cihlou zděnou na kant. Dle fotografií nepředpokládám, že by spára mezi první a druhou vodorovně kladenou šárou cihel anebo druhou a třetí řadou cihel nebyla průběžná vodorovná spára. Dle mého názoru je cihelné zdivo klasicky vyzděné ve vodorovných průběžných spárách. Můj názor, který vychází z poskytnutých fotografií, je ten, že cihelné zdivo má v dolní části, dle výše uvedených výšek, vodorovnou průběžnou spáru a zároveň správnou výšku k vnitřní podlaze, kde je také zřejmé, že tento půdorys domu je nepodsklepený a tím se injektážní linie musí řídit výškou nášlapné vrstvy vnitřní podlahy. Dle předpokládané skladby výšky podlah nad původní hydroizolací to výškově vychází na tu druhou spáru, případně třetí spáru od kamenného zdiva. Pokud můj předpoklad je správný, nevidím žádný důvod pro provedení dvouřadě zhotovené injektáže. Alespoň u Systému AquaStop Cream dvouřadá injektáž u cihelného zdiva s průběžnou vodorovnou spárou, a to i při vysokém procentuálním zavlhání způsobeném zemní vlhkostí, není nutná. Pokud by ale zdivo nebylo vyzděné v průběžných spárách v místě injektáže, tzn. bylo by zděné dle Vašeho popisu, o kterém ale nejsem přesvědčen, promiňte mi můj názor, pak pro jistotu 100% ní účinnosti můžete zhotovit dvouřadou injektáž. Ale myslím si, že opravdu nebude nutná. Ale nejprve zhotovte zkušební vrt dle mého doporučení výšky vhodné spáry a hned bude jasné, jak bylo zdivo vyzděné. Dejte mi pak zpětnou informaci o skutečném stavu. Vaše zmínka o vyškrábání spáry do hloubky cca 30 – 40 mm a následně novém vyplnění této spáry je v pořádku a to i včetně postupu. Tím myslím, že nejprve proškrábete spáru do Vámi předpokládané hloubky, následně tuto spáru(y) vyplníte novou maltou a jako poslední krok zhotovíte v již povrchově pevné spáře injektáž. Tento postup je v pořádku.
S pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268