Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Jakub Navrátil stáří dotazu 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Injektážní krém AquaStop Cream se vsakuje do Vámi jmenovaných druhů zdiva cca 4-6 týdnů. Tuto dobu ale ovlivňuje procentuální vlhkost ve zdivu v momentě prováděné injektáže. Vyšší vlhkost ve zdivu je určitou výhodou oproti zdivu suchému, dále hutnost/poréznost materiálů (vyšší poréznost injektovaných materiálů je pro rychlejší vsakování aktivních látek také výhodnějším faktorem), která je u Vámi jmenovaných přírodních kamenných materiálů dostatečná, a v neposlední řadě teplota. Vyšší teplota, i když nijak extrémně vysoká, je také výhodou. A tak dobu konečného nasycení a ukončení dispergace nikdy nelze přesně určit, pouze odhadovat. V technickém listě pro injektážní krém AquaStop Cream uvádíme dobu vzniku již nerozpustné bariéry pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti 2 – 6 týdnů a tento údaj platí i pro Vámi jmenované kamenné zdivo. Rozhodně se injektážní krém do zdiva nevsákne v řádech dnů, ale vždy v řádech týdnů, což je ale obrovská výhoda v konečném důsledku, jelikož se injektážní krém i při pomalejším vsakování z vrtu neodpaří, ve vrtu obsah krému nezatvrdne, neunikne běžnými netěsnostmi ve zdivu, ale postupně a s přibývajícím časem se nezadržitelně vsakuje do okolí vrtů a tím vzniká hydrofobní vodoodpudivý pás v celé tloušťce, délce, ale i značné výšce zdiva, který po svém vsáknutí ukončí svůj chemický proces a tím vznikne pevná křemíková vazba, která je dále již nerozpustná a dlouhodobě účinná.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz.
- Trumf Sanace odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments