Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Jan stáří dotazu 3 roky dní
- last edited 3 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Dle Vašeho podrobného popisu jsem přesvědčený o příčině a tím i o jejím možném odstranění. To, co popisujete, je klasická ukázka prochladávání konstrukce z důvodu zvýšení tepelné vodivosti jednak stropních konstrukcí, ale pravděpodobně i obvodového zdiva, konstrukce mají nízký tepelný odpor. Toto jde ruku v ruce se vznikem tepelných mostů a tím rosného bodu (místa) v rohové části vnitřních prostor. Vytápěním vnitřní vzdušná vlhkost na této chladné ploše kondenzuje a tak vznikne životodárný povrch pro zachycení plísní a jejich bujení. Tyto souhrny jdou ruku v ruce. Kdyby se vlastníci bytových jednotek domluvili na zateplení pláště domu, což si myslím, že by bylo výhodné nejen pro tento případ, problém kondenzace v nejchladnějších místech ve vnitřních prostorách by se ztratil. Pokud ale spoluvlastníci domu nemají toto v plánu investic do společného projektu, musíte tento problém řešit individuálně a sám. Naštěstí si myslím, že řešení není složité a relativně ne tak nákladné. Dle Vašeho popisu bych navrhoval odstranění omítek ve vnitřní rohové části zdiva a to od podlahy až po strop s dostatečnou vzdáleností do každé strany od rohu, tj. alespoň 1 m od kraje vznikajících plísní. Odstraněnou omítku nahradíte termoizolační omítkou, např. touto: https://www.dek.cz/produkty/detail/1620182420-baumit-thermo-omitka-extra-50l?gclid=CjwKCAiAx8KQBhAGEiwAD3EiPzjhl87x5HUIG0PZWC_jIqbvPV0FQHrKPhiOG42CXYIsYrDtK8BiUBoC4NsQAvD_BwE . Termoizolační omítka dostatečně zateplí rohovou konstrukci, tím zanikne rosný bod, a samozřejmě i kondenzace. Na tomto povrchu se plísně nemohou vytvářet. Pokud se vše provede správně, v této části Vašeho bytu už s plísněmi bojovat nebudete. Různé protiplísňové postřiky na krátkou dobu sice plísně zahubí, ale i z vlastní zkušenosti víte, že to trvalým řešením není.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 3 roky dní
- last edited 3 roky dní
- You must login to post comments