jQuery version: jquery-3.5.1.min.js
jQuery Migrate version: jquery-migrate-1.4.1.min.js
Poradíme Vám
+420 731 565 565
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Kalkulačka
spotřeby materiálu

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • You must to post comments

Dobrý den, paní Krausová.
Při větrání vnitřních prostor se vždy snažíme dosáhnout odvodu vysoké vzdušné vlhkosti z interiéru domu nebo bytu, která má tendenci se během dne akumulovat v obývaných prostorách, zároveň se snažíme dosáhnout obměny vzduchu, který má vysoký obsah oxidu uhličitého. Již je dávno známo, že nedostatečné větrání v konečném důsledku neohrožuje pouze stavební konstrukci, ale hlavně zdraví osob, které v těchto nevětraných místnostech žijí. V podstatě to známe všichni, pokud se zdržujeme v nedostatečně větraných prostorách, dostaví se brzy únava, poruchy soustředěnosti, děti se hůře učí, začne nás bolet hlava, svědět kůže a u alergiků se tyto symptomy ještě násobí. Díky tomu je člověk náchylnější k infekčním chorobám a nemocem.
Vážnější problémy se většinou začínají vyskytovat za 5 až 10 let, a pokud je v nevětraném vzduchu ještě vyšší vzdušná vlhkost, je z bytu ideální prostředí pro vznik plísní a rychlejší šíření bakterií. Správným větráním se veškerá rizika eliminují na minimum. Větrat by se tedy mělo krátce ale za to hodně intenzivně a často. Pro správné vyvětrání je dobré řídit se jednoduchou zásadou, čím větší chladno venku je, tím kratší doba větrání. V letním období můžeme nechat okna otevřená hodinu a více, na jaře aspoň 20 minut, a v zimně okolo 5 – 6 minut. Důležité je, větrat místnosti několikrát za den, ideálně 4 – 5 krát.
Dám jen takový příklad: Člověk potřebuje k dýchání zhruba 25 m3 vzduchu za hodinu, to znamená, že v pokoji o nejběžnějším rozměru 5×4 m je to 52 m3 vzduchu, dva lidi toto množství vydýchají za jednu hodinu, 5 lidí už za pár minut. Pokud tedy vyměníte okna ze těsnější, platí pravidlo, že musíte větrat ještě víc.
Proto bych ještě doporučil zbavit se těchto omítek, a použít náš AquaSan Porosity – vysoce paropropustnou omítku na vlhká zdiva a do vlhkého prostředí, a jak jsem se již zmínil výše, snažit se často a intenzivně větrat. Pokud zdivo vykazuje i kapilárně vzlínající vlhkost, doporučuji zdivo zainjektovat našim AquaStop Creamem, který kapilárně vzlínající vlhkosti zamezí pronikat do nadúrovňové části zdiva.

Ještě přikládám pár bodů, co dále pomáhá ke snížení vlhkosti v domácnosti.
• zavírat dveře do koupelny při sprchování, po sprchování otřít stěny a podlahu a následně vyvětrat
• nesušit mokré prádlo uvnitř bytu, využívat balkon nebo sušárnu; není-li to možné, snažte se sušit prádlo alespoň u otevřeného okna.
• nestavět nábytek k obvodovým zdem budovy – pokud zdivo není úplně suché
• při vaření využívat digestoř s přímým odtahem
Případně zájmu o diagnostiku a návrh řešení se můžete na mne obrátit. Můžete mne kontaktovat telefonicky na čísle 731 565 565, kde poskytuji v pracovních dnech (od 9 – do 16 hod), ale i v sobotu (od 10 – 12 hod) bezplatné poradenství. V případě diagnostiky a návrhu řešení je nutná místní prohlídka, která je ale už zpoplatněna.

S přátelským pozdravem
Jiří Švorc – Schwarz ml.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268