Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- František Jílek stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Jílku. Úplně nerozumím Vašemu dotazu, přesněji řečeno rozumím, ale technicky nerozumím. Jsou různé druhy vzduchových kompresorů. Ty nejběžnější jsou s náplní oleje pro chlazení a mazání svého mechanismu a pak tzv.bezúdržbové. Ty jsou bez oleje a mechanismus se chladí vzduchem a tyto kompresory mají samomazná ložiska. Dále vzduchové kompresory mají expanzní nádobu a tlak vzduchu je regulován bez výkyvů a to právě kompresorem natlakované expanzní nádoby, anebo jsou bez expanzní nádoby a vzduchové kompresory vytlačují vzduch rovnou. Oba tyto typy kompresorů plně vyhovují pro vyčištění vrtů. Proč by ale měl z kompresoru, který má olejovou náplň pro své chlazení a mazání v samostatném oběhu, vystříkávat olej do vrtů? Tomu nerozumím. To by znamenalo, že kompresor je naprosto nepoužitelný a před generální opravou, ale takový se nedá použít v podstatě již pro žádné potřeby, pokud by ještě vůbec fungoval. Odpověď: olej se do vrtů nesmí dostat! Injektážní emulze AquaStop Cream je na úplně jiné bázi a má naprosto jiný chemický řetězec než má olej. Vzduchový kompresor, který by místo vzduchu vystřikoval olej, je před koncem své životnosti a tak není ani snad nutné se touto otázkou tak zevrubně zabývat. Jistě mi rozumíte.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments