Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Rudolf stáří dotazu 3 roky dní
- last edited 3 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Ano, je to možné. Nicméně by se měly dodržovat výrobcem doporučené technologické postupy. Zmenšením průměru vrtáků a tím následným snížením objemu krémové výplně, můžete sice vytvořit horizontální a i plně funkční hydrofobní bariéru v celém příčném řezu zdiva pro zamezení vzlínající vlhkosti, ale určitě se nemůže vytvořit např. stejná výška clony, jako při použití vrtáku 14 mm při stejných osových vzdálenostech. Zmenšením průměru vrtů na průměry vrtů o kterých se zmiňujete, může být injektáž ještě účinná, ale je to do jisté míry určitě snížení jejího výsledku. Pokud Váš dotaz je ale z důvodu, že Vám primárně nejde o spotřebu, která je mezi vrtáky v průměrech 10, 12 a 14 mm rozdílná, ale důvod Vaší otázky je ten, že máte již vrtáky v průměrech na které se ptáte zakoupené, je možný tento postup, který nesníží výsledek: pokud budeme vycházet z toho, že doporučený vrták by měl být o průměru 14 mm a osové vzdálenosti při tomto průměru vrtáku doporučujeme 100 mm, tak při použití vrtáku 12 mm by měla být osová vzdálenost cca 85 mm, při použití vrtáku o průměru 10 mm by měla být osová vzdálenost cca 70 mm. Tak se spotřeba nezmění a tím ani výsledek. I to je možnost.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 3 roky dní
- last edited 3 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den, můžete mi doporučit svépomocný postup
na vysušení zdiva z itongu? Jde o malý rozsah,
asi 1,5 m zdiva.
Děkuji Šrotýř
- Milan Šrotýř odpovězeno 3 roky dní
- last edited 3 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Šrotýři.
V Ytongu je krémová injektáž velmi účinná. Tvárnice Ytong stojí v plastové nádobě s vodou již 3 rokem. Viz ukázka: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/fotogalerie/foto/sanace-injektaz-ytong/
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 3 roky dní
- You must login to post comments