Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Pavel Klaus stáří dotazu 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Omlouvám se Vám, že reaguji až teď. Dle Vašeho rozsáhlého popisu se možné příčiny zavlhlého zdiva opravdu zužují. Doporučoval bych tento postup. Nejprve zhotovit poctivou tlakovou zkoušku rozvodů vody pod tlakem vody. Nainstalovat na rozvod vody v domě/koupelně tlakoměr, uzavřít hlavní uzávěr vody, případně podružný uzávěr vody pro daný rozvod vody v koupelně, a po dobu 24 hod. (většinou postačí přes noc) neodebírat vodu. Pokud dojde k poklesu tlaku na nainstalovaném tlakoměru v době zkoušky, je příčina odhalena. Píši to proto, že můj předpoklad příčiny zavlhání zdiva, vzhledem ke všem informacím (komínový průduch je suchý, sklep relativně také, ale v jediném místě se tvoří kapky, v místě zamokřeného zdiva jsou rozvody vody, z druhé strany je koupelna), které jste mi zaslal, je relativně nepatrný, ale neustálý únik vody. Zkouška se dá zhotovit také tak, že na pár minut uzavřete hlavní uzávěr vody a pozorně se díváte na malé kolečko na hlavním vodoměru, která načítá nejmenší hodnoty průtoku vody přes vodoměr. Tím, že potrubí v domě bude pod tlakem, ale již bez ovlivnění tlaku z vodovodního řádu, a neprovedete sebemenší odběr vody a rozvody vody budou vykazovat i malý únik, malé kolečko se po otevření hlavního uzávěru „“ poskočením“ pootočí. Pak samozřejmě nastává ten největší problém, a sice únik vody dohledat s co nejmenším rozsahem bouracích prací, ale to je Vám jistě jasné. Pokud by se tato příčina nepotvrdila, je další možná příčina i v odpadech. To je můj v pořadí druhý odhad příčiny. Až v třetím pořadí bych příčinu zamokřování zdiva přisuzoval klasické vzlínající vlhkosti od základů, pravděpodobně v průběžné zdi od sklepení. Vše je ale v oblasti domněnek a hypotéz, ale vždy by se měla hledat příčina se všemi shrnutými indiciemi a podle výše uvedené míry pravděpodobnosti postupovat.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
P.S. Když tak mi sdělte, třeba pouze přes email (schwarz@injektaz.cz), jak vše dopadlo.
Jen tak pro zajímavost Vám přikládám fotografie podobného případu. Také vše začalo po zimě, také se první vlhká mapa ukázala pod komínovými dvířky a postupně se vlhkost rozšířila i do přilehlých zdí a samozřejmě i na druhou stranu těchto zdí. Byl tam trvalý, ale drobný únik z rozvodu teplé vody. Výhoda v tomto případě byla, že se jednalo o technickou místnost, která ale nemá keramický obklad, pouze sokl, a tak se dalo místo vcelku snadno odhalit. Jednoduše, kde se vytvořila první drobná mapa a místo si majitel zapamatoval, tam se omítka a zdivo částečně odbouralo a únik vody byl nalezen a náprava už nebyla složitá. Přiložené fotografie jsou cca 2 měsíce po odstraněné havárii a tak vlhké mapy nemají již ostré zaohraničení, tak jako je to na Vašich fotografiích, ale před započetím vysychání byly mapy velmi intenzivní s ohraničením. Ještě poslední myšlenka. Pokud se u Vás mapy ale dále nešíří, únik z rozvodů vody by byl také méně pravděpodobný.
Foto č. 1: místo, kde se našla příčina.
Foto č.2 a č. 3: důsledky dlouhotrvajícího drobného úniku vody
- Trumf Sanace odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments