jQuery version: jquery-3.5.1.min.js
jQuery Migrate version: jquery-migrate-1.4.1.min.js
Poradíme Vám
+420 731 565 565
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Kalkulačka
spotřeby materiálu

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • Tomáš Drábek stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Drábek.
Elektronická kalkulačka je nastavena správně, ale nemůže „“předvídat““ anebo „“předjímat““ anomálie ve zdivu a pod. Více jak 6 let se nastavovala, tím myslím za provozu, aby naši zákazníci nemuseli dokupovat injektážní krém, ale na druhou stranu i proto, aby jim nezbývalo značné množství injektážního krému. Přebytek také občas zaregistruji a to na tel. poradenské lince, kterou také provozuji a tím odpovídám na nejen technické dotazy, ale občas také na dotaz, co s injektážním krémem, když mi zbylo např. půl litru. Poslední argument pro správné nastavení kalkulačky je jednoznačný a pravdivý. K dnešnímu dni evidujeme více jak 30 tis. odběratelů a tím sanovaných staveb. Dokupování injektážního krému stejným zákazníkem se ale pohybuje okolo 0,5 %. A to je pro mne jednoznačný ukazatel správnosti nastavení. U Vás mám možné vysvětlení. V některých případech u cihelného zdiva zdil zednický mistr tak, že kladl cihly na vodorovnou maltovou spáru, ale ať záměrně či z jiných pohnutek, nevyplňoval zadní svislé spáry, tj. mezery mezi cihlami, které vznikají při zdění vázaného zdiva. Tloušťka Vašeho zdiva má také zadní styčné spáry. Vázané cihelné vrstvy jsou sice položeny na maltovém plošném vodorovném loži, ale styčné spáry mezi cihlami nemusí být vyplněny maltou. Když ale dochází k samotné injektáži vrtů v maltové spáře, může docházet nejen k vyplňování vrtu, ale i k částečnému plnění těchto maltou nevyplněných mezer mezi cihlami. V konečném výsledku se účinnost nesnižuje, je tomu naopak, ale samozřejmě to na náklady nepříznivě dopadá. Vysvětlení, proč nejsou u některých staveb vyplněny zadní styčné spáry cihelného zdiva maltou: nejprve jsem si myslel, že vysvětlení jsou pouze dvě. Pokud se tento případ ojediněle vyskytne, bylo to z důvodu snížení nákladů na materiál, a také lidský faktor, usnadnění práce. I tyto myšlenky mohou být správné a dokonce mohou být v souladu s tím posledním názorem, se kterým se ztotožňuji. Mluvil jsem se zednickým mistrem „“staré školy““ a ten mi řekl asi toto. ,,Většinou to nebylo z důvodu šizení či šetření na materiálu, i když se samozřejmě šetřilo více než dneska, jelikož v té době bylo všeho nedostatek, ale ten primární důvod byl jiný, a to zlepšení tepelně izolačních vlastností zdiva. Nevyplněné vzduchové mezery mezi cihlami zvyšují tepelný odpor cihelné tl. zdiva. Myslím si, že výše uvedené vysvětlení příčiny Vašeho navýšení spotřeby je velmi pravděpodobné.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268