Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Injektážní krém pro zamezení průtoku tlakové vody není vhodný. Injektáž zdiva AquaStop Cream je vysoce spolehlivá metoda k zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti ve zdivu, tam si dovoluji tvrdit, že je neuniverzálnější a nejúčinnější pro celou škálu zdících materiálů, procenta zavlhnutí a zasolení. Pro zamezení průtoku tlakové vody skrz stavební dílec, jak popisujete, je jedinečně účinná injektážní metoda, vysokotlaká polyuretanová injektáž, případně gelová rubová injektáž. Posílám Vám odkazy, kde je vše vysvětleno. https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/polyuretanova-injektaz/ a https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/gelova-injektaz/ . Pokud byste chtěl plnohodnotně odvlhčit zdi, které nejdou odkopat, jelikož jsou pod domem, musely by se zhotovit všechny tři druhy injektáží. Nejprve zastavit polyuretanovou injektáží průtok vody, což je velmi reálné, následně zhotovit u podlahy krémovou injektáž pro zamezení vzlínající vlhkosti, tj je směr od základů a jako poslední zhotovit bezvýkopově vnější svislou hydroizolaci a to již zmiňovanou gelovou rubovou injektáží. Tím by se zamezilo nejprve průtoku tlakové vody skrz betonovou zeď. Polyuretanová injektáž ale svojí expanzí nepronikne do pórů a kapilár zdiva, proto následně navržená krémová injektáž AquaStop Cream, která by se zhotovila co nejblíže u podlahy a jako poslední by se zhotovila gelová rubová injektáž. Zdivo, které je pod úrovní terénu a pokud není vnější svislá hydroizolace funkční, je toto zdivo ještě dotované vlhkostí z bočního směru, tj. z přilehlé zeminy. Je to kombinace třech injektážních metod, ale zdivo by se spolehlivě odizolovalo od působení tlakové vody a zemní vlhkosti a to v celé výšce zdí sklepení. Pokud je ale předmětem řešení pouze průtok vody skrz betonovou zeď, řešení je polyuretanová injektáž.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments