jQuery version: jquery-3.5.1.min.js
jQuery Migrate version: jquery-migrate-1.4.1.min.js
Poradíme Vám
+420 731 565 565
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Kalkulačka
spotřeby materiálu

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • Nemochovský stáří dotazu 6 roky dní
  • last edited 6 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Z Vašeho dotazu mi není úplně vše jasné, abych Vám mohl s jistotou odpovědět, ale pokusím se o to. Budu vycházet z Vašich ne zcela úplných informací. Píšete, že byla zhotovená nová izolace pro zamezení vzlínající vlhkosti mechanickou podřezávkou zdiva s vložením hydroizolace IPA v úrovni podlahy. Soklová část ale zavlhá. Z této informace mi vyplývá, že půdorys domu minimálně v této části je nepodsklepený. Pakliže můj předpoklad je správný, je tam určitý výškový rozdíl a to mezi venkovní plochou a vnitřní podlahou. Tím myslím, že podlaha je o např. 500 mm výše než terén. Pokud je tam nějaký výškový rozdíl a je zcela jasné, že zdivo v soklové části obvodového zdiva do výšky zhotovené nové hydroizolace je dotované zemní vlhkostí nejen od základů, tj. směr odspodu nahoru, ale i z přilehlé zeminy, která je pod betonem podlahy, tj. je boční směr dotace zemní vlhkosti. Z toho vyplývá, že zhotovit ještě jednu hydroizolaci pod podlahou, tj. v úrovni terénu by problém zavlhající soklové části zcela nevyřešil. Vlhkosti, která kapilárně vzlíná od základů sice zamezíte už v úrovni terénu, tím můžete určitým procentem snížit procentuální vlhkost v soklové části obvodového zdiva, ale z bočního směru, tj. ze zeminy, která je pod podlahou zavlhlá a přilehlá k obvodovému zdivu, touto další zhotovenou vodorovnou hydroizolací ve výšce venkovního terénu nezabráníte. A tak zateplení této zavlhlé soklové části neprodyšným polystyrénem nevidím jako dobré řešení. Já jsem příznivcem jiné fasádní technologie pro tyto zavlhající soklové části z výše uvedených důvodů a to systémem provětrávaného obkladu. Tento páskový, různě barvený a v různých povrchových provedeních vyráběný obklad se nelepí na fasádu, ale na sucho se navěšuje na ukotvený rastr. Tím vzniká několicentimetrová mezera mezi zdivem a obkladem, obkladové pásky jsou k sobě na sraz také bez lepidla či spárovací hmoty, pozinkový rošt se snadno štelovacími hmoždinkami ke zdivu připevní a snadno se nastaví svislá rovina nutná pro obklad. Tento obklad je elegantní, zdivo ochraňuje před pověrnostními vlivy a je vysoce mechanicky odolný a omyvatelný. Zdivo neuzavře a tím toto zdivo v soklové výšce mezi vodorovnými hydroizolacemi má možnost dotovanou vlhkost odvětrávat bez vizuálních dopadů. Je ale jasné, že to není plnohodnotná tepelná izolace, kterou byste si asi představoval. Je ale otázkou, zda vysoký koeficient tepelného odporu v soklové části fasády, která je pod úrovní podlahy, je ta nejvyšší priorita. To nedokážu bez dalších informaci zhodnotit. Neznám tl. zdiva, jakou skladbu má současná podlaha a pod. Neznám výškový rozdíl mezi terénem a vnitřní podlahou. Ale je to jedna z mnoha možností. Odkaz na jednoho z výrobců provětrávaného obkladu: https://www.novabrik.cz/fasada-novabrik
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268