Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Dagmr Seborova stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Neomlouvejte se, není důvod. Ta informace o možném zatěsnění vrtů rychletuhnoucím cementem ale i polystyrénovou zátkou, po provedené injektáži Systémem AquaStop Cream je uvedena zřejmě kdesi v nějaké mé odpovědi na stejný či podobný a dříve položený dotaz. Není nutné pro zatěsňování vrtů použít námi dodávanou polystyrénovou zátku, která je vyrobena z XPS polystyrenu. Opravdu po vyplnění vrtů injektážním krémem se dá vrt zatěsnit i rychletuhnoucím cementem (případně maltou), se kterým se pracuje jako se sádrou, ale sádra je nevhodná. Takže můžete vrty zatěsnit dle Vašeho uvážení. Polystyrénová zátka má ale přece jen jednu výhodu oproti zatěsnění vrtů rychletuhnoucím cementem a to v tomto případě. Splňují se hned dvě funkce. Při snižování viskozity výplně injektážního krému AquaStop Cream ve vrtech dochází k jeho dispergaci do okolí stavebního materiálu, což je princip Systému Aquastop Cream, ale tím by částečně injektážní krém mohl v případě nezatěsněných vrtů zhotovených kolmo na svislou rovinu zdiva (to je dle technologického postupu pro náš systém) vytékat z okrajové části vrtu. K tomuto drobnému úniku může docházet v určitém časovém horizontu od provedené výplně vrtů. K těmto případným drobným výronům může docházet od doby výplně v řádech dnů, nikoliv hodin. Takže nemusítemít obavu, že po provedené výlni je potřeba vrt okamžitě zatěsnit. Tyto pořípadné drobné úniky nejsou zásadní, ale byla by škoda, aby docházelo byť k drobným ztrátám. Polystyrénová zátka vtlačená do ústí vrtů nejenže zabraňuje možným drobným únikům, ale i zamezuje vzniku tepelných mostů po dispergaci injektážního krému z vrtů do zdiva. Námi provedené zkoušky termokamerou v zimním období toto potvrzují. V případě zatěsnění vrtů polystyrénovými zátkami a po zhotovení nových omítek nebyly otvory termokamerou viditelné. V případě vsáknutí, ukončené dispergaci krému do zdiva a nezatěsnění vrtů polystyrénovými zátkami, i když byly zhotoveny v místech linií vrtů omítky nové a v dostatečné tloušťce, tato místa vrtů byla termokamerou lokalizována (při výraznějším poklesu venkovní teploty) v zimním období. Použití zátek po provedené injektáži je rychlé, snadné a vysoce efektivní z výše uvedených důvodů. U zdiva vnitřního, případně u injektáže, která se zhotovuje u obvodového zdiva pod úrovní terénu v kombinaci se svislou vnější hydroizolací slouží zátka pouze pro zatěsnění, ale pro tepelné zatěsnění není nutná, a tak v těchto případech se dá použít i jiný materiál, který zamezí mírnému, ale možnému výronu injektážního krému, tj výše zmiňovaný rychletuhnoucí cement, se kterým se zatěsnění vrtů také snadno provádí.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- You must login to post comments