Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Matúš stáří dotazu 3 roky dní
- last edited 3 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Pokud budete provádět krémovou injektáž do cihlové zdi, kde jsou plné pálené či nepálené cihly kladeny na maltu ve vodorovných vrstvách (šárách), je škoda nevyužít výškově nejvhodnější spáru. Spára je maltová, většinou vysoce nasákavá pro vodu. Staré domy mají obvykle maltové spáry značně nasákavé, a tak v těchto spárách se injektážní koncentrát, emulze, vsakuje ještě rychleji a hlavně rovnoměrně. To, že se následně maltová spára prosytí aktivními látkami injektážního krému AquaStop Cream, je zcela nezpochybnitelné a jisté a tak je výsledek 100%ní, ale injektážního krému a jeho značné koncentrace hydrofobních látek v emulzi, při dodržení našeho doporučeného technologického postupu, je při vyplnění vrtů více, než jen pro nasycení spáry, a tak vzniká ještě vyšší hydroizolační pás v místě provedené injektáže a to tak, že se nasytí do určité výšky i cihelná vrstva nad zainjektovanou spárou a ještě o něco více pod spárou. Takže celková výška hydrofobizace zdiva v místě provedené injektáže dosahuje cca 100 mm a při dostatečné hloubce navrtání zdiva, samozřejmě v celé tl. zdiva. Když budete vrtat do cihly, není zaručena rovnoměrnost penetračního průběhu aktivních látek a tak výsledek bude sice také spolehlivý, ale přece jen je výhodnější vrtat do spáry z výše uvedených důvodů. Mé dlouhodobě obecné, ale naprosto pravdivé tvrzení je to, že u zdiva, které má vodorovné průběžné spáry, je obrovská škoda nevyužít tuto spáru pro krémovou injektáž, jelikož byste nevyužili nabízející se značnou výhodu tohoto druhu zdiva. Nicméně, krémová injektáž je spolehlivá i u zdiva smíšeného a kamenného, kde se většinou průběžné spáry nenacházejí a tak je jasné, že se výsledek musí dostavit i u cihelného zdiva, kde byste nevyužil spáru pro injektáž. Ale opakuji, nevyužití průběžné vodorovné spáry je nevyužití nabízející se značné výhody.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 3 roky dní
- last edited 3 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý deň…ešte by som sa chcel opýtať či je vhodné použit aj AQUA STOP CREAM INJECT ACTIVATOR keď na jednej časti steny je už vidieť mapa od vlhkosti a na niektorej časti pukla omietka…
Čítal som,že sa to používa pri menej poréznych materiáloch ako betón alebo keď stena nevykazuje vysokú vlhkosť,ale pre istotu sa radšej opýtam či by ste to odporučili tak či tak alebo to nieje potrebné ako je v popise keď už mám viditeĺné známky vlhkosti…Dom je stavaný s tehál…
Za odpoveď vopred ďakujem a prajem príjemný deň…
- Matúš odpovězeno 3 roky dní
- last edited 3 roky dní
- You must login to post comments