Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Petrik Vítězslav stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Pokud zdivo má značné kaverny, a tyto kaverny by mohly způsobit neúnosně zvýšenou spotřebu, i když i v těchto případech se dá spotřeba „“uhlídat““, ale chápu, že pracovník má větší jistotu a snazší průběh při vyplňování vrtů, když vrty neprotínají kaverny či komůrky (komůrkové zdivo) apod. Vyplňuje pouze obsahy vrtů. Tím, že nepotřebujeme dosáhnout zároveň zpevnění zdiva, což v drtivé většině ani u starých domů není potřeba, je vhodné pro vyplnění kaveren použít zdicí maltu, jádrovou omítku, případně pro vyplnění obsahů kaveren nám poslouží i klasický vápenocementový či vápenný jemný štuk. V podstatě se ale jedná o to, že námi dodávané aplikační zařízení, které bez jakýchkoliv obtíží dostatečně rychle a snadno dávkuje značně hustý, ale jemný a zároveň kluzký injektážní krém AquaStop Cream, pro maltové výplně není určeno. Není to tím, že by injektážní pumpa, která je kompletně přestavěna/ uzpůsobena pro náš injektážní krém, nevytlačila maltovou směs ze svého zásobníku a dále přes 3/4 hadici a regulační kohout, ale aplikační trubička této injektážní pumpy i pistole je v mnohem menším průměru. Vnitřní průměr aplikační trubičky je 7 mm a vnější průměr 10 mm. Možná by se mohlo zdát, že by se trubička mohla pro tyto účely vyměnit za trubičku s větším průměrem, ale není to možné. Vrty jsou sice i s obrusem při vrtání námi doporučeným vrtákem o průměru 14 mm v průměru ve zdivu cca 15 mm, ale jde o to, že při zasouvání trubičkového plnidla do zadní části vrtu se částečně zdivo odroluje, odpadávají pevné částice zdicího materiálu a to i po vyfoukání vrtů a v případě, že by průměr trubičkového plnidla byl podobný průměru vrtů, byť např. o 2 mm v menším průměru, vznikl by dosti zásadní problém, a to při zasouvání aplikační trubičku do zadní části vrtů z výše uvedených důvodů. Proto je vše nastaveno tak, aby vše v procesu injektáže šlo hladce a spolehlivě. Tím jsem chtěl vysvětlit jen důvod, proč injektážní pumpa a i injektážní pistole s možným vyvinutým vysokým tlakem není schopna vytlačit většinu maltových směsí. A tím se dostávám k Vašemu dotazu. Keraštuk je velmi jemný a má pastovitou konzistenci. Vzhledem k jeho konzistenci a vlastností by se měl bez obtíží vytlačovat i nejmenším průměrem dávkovacího potrubí, tj. trubičkovým plnidlem. Také by se dal použít klasický jemný štuk pytlovaný a samozřejmě ho o něco více namísit s poměrem vody, než je jeho výrobcem deklarováno pro standardní použití. Případně si ještě přečtěte jednu možnost, jak zamezit nekontrolovatelnému úniku injektážního krému propadem do mezer, komor, ale v podstatě to platí i u kaveren, kde se také dá postupovat dle předešlého dotazu a mé odpovědi, viz: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/duty-mur-nie-komurkove-tehly . V případě jakýchkoliv nejasností mne můžete kontaktovat na poradenské lince 731 565 565.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments