Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý večer pane Brngal. Tím, že se jedná o vlhkost způsobenou havarijní příčinou značného úniku z rozvodů vody, nikoliv nefunkčností hydroizolací, není třeba zhotovovat jakékoliv dodatečné hydroizolace, provádět jakékoliv bourací práce (nejedná se o kontaminaci stavby, tak jako se to stane např. po povodních či po havárii splaškové kanalizace a pod.), ale myslím, že toto je Vám jasné od samého začátku. Ve Vašem případě je potřeba intenzivně a co možná nejúčinněji vlhkost z konstrukce vysušit. Aktivně urychlit vysoušení zdiva můžete za použití kondenzačních vysoušečů, které se dají ve specializovaných půjčovnách zapůjčit anebo ještě intenzivněji a to metodou infračervených topných těles, také nazývaných topné infračervené panely, které se přistavují ke stěnám a tím se stěny zahřívají a vlhkost se rychleji ze zdiva odpařuje. V tomto případě je potřeba častěji větrat, anebo současně použít kondenzační vysoušeče, aby se v místnostech vzdušná vlhkost nezačala nadměrně zvyšovat. Takto se celý proces vysoušení postižené konstrukce domu urychluje. Při provozu kondenzačních vysoušečů je potřeba mít veškeré otvory v místnosti uzavřené (zejména okna). Metoda infračervených vysoušečů v kombinaci s kondenzačními vysoušeči je vysoce intenzivní, efektivní a tím určitě nejrychlejší. Z podlah se vlhkost velmi obtížně odstraňuje. Vlhkost z podlahy se přes zdi postupně sama odvětrává, v některých případech i přes jejich prodyšný povrch. V případě, že se ve skladbě podlahy dá docílit proudění vzduchu, bývá to např. v případě uložené tepelné či zvukové izolace v mezivrství skladby podlahy, pak lze přes otvory v podlahách za pomoci vysokotlakého proudění vzduchu urychlit vysychání naakumulované vody (ne však je u většiny skladby vrstev podlahy toto reálné) a v kombinaci s aktivním vysoušením zdiva, dle výše uvedených možností, bude postižená konstrukce stavby nejrychleji vysušená tak, jak to asi nejrychleji jde. V obecné rovině by se také dalo říci, že zvýšením teploty temperováním, zvýšením proudění vzduchu např. ventilátory a častým větráním v postižených místnostech se vysychání stavby urychluje.
Nic jiného se poradit nedá.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- You must login to post comments