Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Vlastimil Žlebčík stáří dotazu 3 roky dní
- last edited 3 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Naprosto Vás chápu a to i Váš záměr. Poměr silan/siloxanů, tj. min. 80% v celkovém objemu krému, se při výrobě vždy musí naprosto striktně dodržovat a při naší výrobě dodržuje. Avšak viskozita krémovité konzistence (nikoliv procenta aktivních látek!) se může při výrobě pozměňovat v určitém přípustném rozsahu. Ano, chápu, že řidší krém může být pro rychlost aplikace výhodou, ale pokud by se krémová konzistence změnila, anebo již přibližovala do kapalné konzistence, mohlo by docházet k nekontrolovatelnému protékání zdivem, což je právě to, co nesmí nastat. Nastal by stejný fyzikální problém jako u všech kapalných injektážních prostředků, mikroemulzí a pod. Proto mé pokyny u výrobních šarží jsou – držet vyšší hustotu. Může se ale stát, že jak se při výrobě mírně viskozita upravuje, nikoliv procenta aktivních látek a tím s dopadem na účinnost, je nějaká šarže hustší, než ji zákazník znal, samozřejmě ale někdy i naopak, nicméně, moje pokyny mému přímému podřízenému, řediteli výroby, jsou ty, že spíše preferuji vyšší hustotu. Ale pokud se vyrobí šarže, která je na hranici přijatelné hustoty, pak může nastat problém při aplikaci s injektážní pumpou, kterou dodáváme. Tento značně hustý krém pumpa pomaleji dávkuje, a to je asi to, co chcete vyřešit. A teď se dostávám k Vaší již konkrétní otázce. Ano, injektážní krém má i složku vody a tak se injektážní krém dá mírně (a to zdůrazňuji, mírně!) naředit vodou. Max. přípustné naředění je do 5% objemu. Tím se injektážní krém zásadně co do viskozity nezmění, ale přeci jen pak injektážní pumpa dávkuje krém snadněji. Tato šarže – hustota pro pistoli univerzál problémem ale není. V případě, že se rozhodnete injektážní krém mírně naředit, je potřeba vodu důkladně promísit s koncentrátem. Ale zdůrazňuji, max. do 5% objemu! Tzn. že u 30 litrového balení byste vlil max. 1,5 l vody, u 10 litrového balení byste vlil max.0,5 l vody, u 5 litrového balení byste vlil max 2,5 dcl vody a vždy důkladně promíchal. Hustota se mírně sníží, ale stále se bude jednat o krémovou konzistenci. Také na hustotu krému má vliv i teplota. Možná, že kdybyste použil tuto hustou šarži v teplejším období, nevznikne Vám ten problém pomalého protékání aplikační trubičkou injektážní pumpu. Tento problém značné hustoty je při výrobě ojedinělý a tak již další vyrobené šarže nedoporučuji ředit. Pořád totiž u krémové injektáže platí, že hustší konzistence je výhodou.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 3 roky dní
- last edited 3 roky dní
- You must login to post comments