Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Pro zamezení vzlínající vlhkosti ve zdivu dodáváme výrobek Aquastop Cream, u kterého jsme dosáhli max. parametrů chemického a výrobního nastavení. Technologický postup aplikace byl systémově nastaven tak, aby byl injektážní krém co nejefektivněji a nejspolehlivěji aplikován a tím se dosáhlo max. účinku. Toto jsou vždy dvě, avšak pro spolehlivý výsledek nedílné roviny, tzn. kvalita výrobku a doporučená aplikace. Systém AquaStop Cream je spolehlivá metoda pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti působící ve zdivu, kde dotace vlhkosti působí od základů a proto se této metodě také říká chemická podřezávka zdiva. Tzn, že se v příčném řezu zdiva (v celé tl. zdiva) vytvoří clona ve výšce několika centimetrů. Tato clona ve zdivu je hydrofobní a tudíž kapilarita zdiva je vodoodpudivá a tímto principem je vlhkost od místa clony zastavena. Pro svislé a vodorovné hydroizolace máme v nabídce AquaStop Bitumen 2K. Tato stěrková bezešvá hydroizolace se nanáší snadno hladítkem na vodorovné a svislé betony, kamenné podklady, cihelné zdivo a dokonce i dřevěné konstrukce. Vše je ale nutné použít k účelům, ke kterým jsou tyto produkty vyráběny. Informace o výrobcích najdete zejména v TL výrobku. Zde je odkaz: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/dokumentace/
Nicméně, dle Vašeho popisu by byl ideální stav, kdybyste mohli provést odkopání zdiva až na základovou spáru, pakliže je to reálné, zejména z prostorových dispozic, a zhotovit novou svislou hydroizolaci, a to vzhledem ke stáří budovy. Případně toto zdivo pod úrovní terénu zateplit a v délce odhaleného zdiva zhotovit nové drenážní těleso! Popisujete, že dům je vystavěný ve svahu, který dále pod Vašim domem klesá. To je samozřejmě příznivější faktor. Avšak ta strana, kde máte problém se zavlháním, a která je předmětem odvlhčení, tam jsou základy domu hlouběji založeny oproti svahu a mohou vytvářet svislou bariéru (zábranu), kde se může při větších úhrnech dešťových srážek vytvořit tlaková voda, byť krátkodobě, a bez spolehlivého odvodnění může nepříznivě působit na spodní stavbu. Proto si myslím, že historicky byla stávající drenáž prozíravě vybudována. Při zhotovení vnější svislé hydroizolace bych doporučil zhotovit také dodatečnou vodorovnou hydroizolaci u podlahy např. Systémem AquaStop Cream. Tím by bylo všem směrům dotace zemní vlhkosti do obvodového zdiva zamezeno. Samozřejmostí je bezchybné provedení hydroizolace při výstavbě nového vstupu. Také bych ještě doporučil tlakovou vodou překontroloval spolehlivost odtoku odvodňovacího systému, jelikož mohlo dojít při rozpojení drenážního potrubí k jeho zanesení např. zeminou, ale i vlivem stáří původní drenáže nemusí být již odvod vody plně funkční. Tím, že dochází k zásadní změně v užívání suterénní místnosti, určitě bych doporučoval nic nepodcenit, tj. provést nejen spolehlivě nový vstup, včetně jeho hydroizolací, ale i sanace stávající konstrukce spodní stavby. Jistě mi rozumíte.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments