Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- M. Novák stáří dotazu 7 roky dní
- last edited 7 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Zdivo, které je vyzděné z pálených či nepálených cihel a je zděné klasicky ve vrstvách (šárách) na maltové vodorovné průběžné spáry, je tato průběžná spára ideálním místem, kde se provede injektáž Systémem AquaStop Cream. Nejbližší spára k podlaze bude využita! V maltové vodorovné spáře se injektážní krém AquaStop Cream šíří velmi spolehlivě a snadno, jelikož se jedná o savý a stejnorodý materiál. Tím vzniká celistvá bariéra pro zamezení vzlínající vlhkosti v celé hloubce a šířce zdiva provedené injektáže. Pokud se dodrží technologický postup, který je snadný, tj. dodržení osových vzdáleností 100 mm, průměry vrtů 14 mm a hloubky vrtů s max. pokrácením vrtů o 30, max 40 mm než je skutečná tl. zdiva, je požadovaný výsledek 100%ní. Je ale vždy výhodou a to platí u jakéhokoliv druhu materiálu, kde se krémová injektáž zhotovuje, vyšší či vysoká procentuální vlhkost obsažená ve zdivu, přesněji, v místech a vlastně i v době prováděné injektáže. V savém (porézním) prostředí, které je zavlhlé, je migrace aktivní účinné látky obsažená ve svém obsahu snadná, spolehlivá a rychlejší. Tím se vytvoří nejen hydroizolace ve spáře, nad spárou, ale zejména pod spárou, tj. v cihelné vrstvě (vrstvách). A už se dostávám k Vašemu dotazu. Ve Vašem případě máte zdivo, kde máme ideální místo (v maltové spáře) pro snadné navrtání, ale zejména pro vznik celistvé clony pro zabránění pronikající vlhkosti. Ale jeden faktor ve Vašem případě tam není. Zdivo je suché! I na tento případ bylo při vývoji injektážního krému AquaStop Cream pamatováno a tak injektážní krém obsahuje nejen 80%ní koncentraci účinné látky, ale i speciální 20%ní aktivační vodní bázi, která pomáhá k pronikání účinné látky do pórů a i těch nejjemnějších kapilár do zdivu. Ve Vašem případě by byl výsledek i v suchém zdivu taktéž spolehlivý. Hydroizolační clona by vznikla v maltové spáře a částečně i v krajové části vrchní a spodní šáře cihel, což je pro kladný výsledek sice dostačující, ale nezískáme, můj terminus technicus, ,,bonus´´, tj. značnou výšku vzniklé hydroizolační bariéry, která ve vlhkém zdivu běžně vzniká. Myslím, že vysvětlení je dostatečné a tím Vám již odpovím. Ve Vašem případě není potřeba použít AquaStop Cream Inject activator. Stačí, když vrty, respektive okolí vrtů provlhčíte vodou. Pak získáváte i ten ,,bonus´´pásové clony (co do výšky). AquaStop Cream Inject activator je určený pro zvýšení účinnosti krémové injektáže zdiva, kde se sejdou dva nepříznivé faktory. To je značná hutnost materiálů v místě injektáže (betony, kamenné zdivo, případně smíšené zdivo) a velmi malá procentuální vlhkost. V těchto případech je vhodné použít AquaStop Cream Inject activator, který zvyšuje již tak vysokou prostupnost injektážního krému AquaStop Cream v obtížném prostředí. Závěr: Pokud suché zdivo provlhčíte v místech linie vrtů vodou, prostředí ve Vašem případě nebude obtížné a bude naopak velmi příznivé pro Systém AquaStop Cream a tím není potřeba použít AquaStop Cream Inject activator®.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 7 roky dní
- last edited 7 roky dní
- You must login to post comments