Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Trumf Sanace stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Nejprve k té první části Vašeho dotazu. Postup sanačních prací je v obecné rovině v pořádku. Jen bych doporučil pod drenážní potrubí zhotovit betonový odtokový vyspádovaný žlábek. Betonový žlab v mírném spádu se povrchově také natáhne bitumenovou hydroizolací AquaStop Bitumen 2K https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/wp-content/uploads/2017/11/TL-AquaStop-Bitumen-2K-2017.pdf a hydroizolační stěrka se napojí na svislou hydroizolační stěrku ve výkopu. Dále mi ve Vašem popisu chybí geotextilie drenážního rukávu. Přesně nevím na co se ptáte větou,, Vše bez injektáže?,,. Vámi popsaný postup zhotovení svislé venkovní izolace řeší příčinu zavlhání podúrovňového zdiva jen z bočního směru. V případě dožilé anebo chybějící vodorovné hydroizolace pod zdivem působí ještě jeden směr dotace vlhkosti a to od základů. Pokud tomu tak je, je potřeba zhotovit, doplnit např. injektáží, dodatečnou izolaci v příčném řezu zdiva pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti.Tím bude odstraněna i druhá příčina zavlhání obvodového zdiva. V případě, že by se prováděla injektáž Systémem AquaStop Cream, je vhodnější injektáž zhotovit z vnitřních prostor a to z důvodu, že velmi pravděpodobně nebude výkop dostatečně široký pro délku vrtáku, vrtačky a manipulační prostor pracovníka. Zde se můžete podívat na schématický řez domu, který je částečné podsklepený: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/schematicke-znazorneni-pouziti-nasich-produktu/
Druhá část Vaší otázky. Je to postup, který jste si zvolili pro zhotovení nové skladby podlahy, včetně její hydroizolace. Hydroizolační vana by měla být zhotovena až po dokončené injektáži, jelikož by se měla napojit na injektážní linii a to vytažením hydroizolační vany na svislé konstrukce s přesahem cca 50 mm nad výšku injektáže.
S pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments