Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Tomáš stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Vaše úvaha je správná. Ve Vašem případě, tj. druhu a skladby zdiva, je výhodné vrtat z vnitřní strany a tím využít výškově nevýhodnější průběžnou spáru cihelného zdiva. Cihelné zdivo a jeho tloušťka je nejpodstatnější a nejzásadnější z celkové tloušťky svisle vrstveného zdiva. Postupoval bych takto: Tím, že budete vrtat a injektáž budete provádět z vnitřní strany, je snadné zhotovit injektáž do průběžné spáry cihelného zdiva. Tím máme zaručený 100%ní výsledek, tj. zhotovení izolace pro zamezení vzlínající vlhkosti v celé hloubce cihelného zdiva. Vrty zhotovíte až k žulovému kameni(ne hlouběji), který tvoří pravděpodobně vnější pohledový prvek soklové části fasády. Jakmile ucítíte žulový kámen, vrtání ukončíte. Je ale jasné, že i touto žulovou přizdívkou částečně proniká kapilárně vzlínající vlhkost. Je to sice, dalo by se říci, nepodstatné množství dotace vlhkosti, jelikož žula je nesavá, ale spárami této žulové přizdívky určité procentuální množství vlhkosti přece jen vzlíná. Žulovou přizdívku bych zainjektoval naopak z venkovní strany do spáry, která při vyzdívání určitě byla zhotovena. Dle Vašeho popisu se jedná o žulové kostky, které jsou určitě bez omítek a bez jakékoli povrchové úpravy. Využijete tu nejbližší spáru mezi žulovými kostkami v co možná nejbližší výšce k výšce linie injektáže v cihelném zdivu a hloubku vrtu zhotovíte naopak až k cihelnému zdivu. To je těch uvedených cca 100 mm, případně i o jeden či dva centimetry více. Tím se zdivo celistvě v celém příčném řezu nasytí aktivní látkou injektážního krému AquaStop Cream. Při tomto postupu bude výsledek naprosto spolehlivý.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Děkuji moc za vyčerpávající odpověď. S pozdravem Tomáš Plach.
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- You must login to post comments