Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Šťastný Roman stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Rozumím Vám, ale je to jednodušší než se může zdát. Správně jste pochopil, že složka B je reaktivní urychlující prášková přísada. Reaktivní prášek je v sáčku uložen pod zdvojeným víkem vážící cca 2 kg, a pod druhým, nižším víkem je již v ochranném igelitu a samozřejmě v plastovém pevném obalu složka A, bitumenová hydroizolační hmota kašovité konzistence vážící 30 kg. Máte dvě možnosti, jak pokračovat i následující dny, aniž by bitumen daného balení zatvrdl a aby měl stále stejné vlastnosti pro nanesení hladítkem. Buď tam opravdu nepřidat složku B a tím v ochranném igelitu a zavřeném kbelíku i při postupném odebíraní Vám hmota nezačne tvrdnout a máte na zpracování po otevření igelitového obalu řekněme min. týden a tak můžete bez obav zhotovit dvě vrstvy, ale technologická pauza bude delší. Tím myslím pauza mezi zhotovenou první a druhou vrstvou. Rychlejší způsob bez téhož rizika pro dobu zpracovatelnosti je tento: pokud si odeberu z balení 1/2 obsahu bitumenu a smísím tento objem s přesným poměrem reaktivního prášku, tzn. při odebrání z balení např. 1/2 objemu tj. 15 kg bitumenové hmoty smísím s 1/2 reaktivního prášku, tj. s 1 kg, máte připravenou hydroizolační stěrku na první vrstvu, aniž byste riskoval, že Vám druhá polovina obsahu bitumenu v balení do druhého dne zatvrdne. Druhý den smísíte druhou polovinu složky A se složkou B a dokončíte druhou vrstvu. Případně můžete postupovat v přímé úměře odebrané složky A ke složce B. Odeberu 1/3 složky A a smísím ji s 1/3 složky B atd. Myslím si, že tento postup je snadný a výhodnější. Bitumenová hydroizolace tvrdne na základě okysličování a tak složka A, hydroizolační bitumenová stěrka, postupně zatuhne i bez složky B, ale práce se myslím zbytečně protahují.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments