Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Trumf Sanace stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Z Vašeho dotazu není jasné, kde se na té severní straně objektu vlhké mapy a plísně tvoří. Je to na omítkách, které jsou na vnitřní straně zdiva?
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Schwarzi, ano, mapy a plíseň je na vnitřní straně na omítkách, s pozdravem Vladimír H
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Na povrchu zdiva, které je kamenné a je přiznané, tj. bez omítek, se vlhkost nemusí vizuálně projevovat. Dochází totiž k rychlejšímu povrchovému odsychání zdiva a tak za příznivých podmínek může toto povrchové odsychání do určité míry i snižovat dotovanou vlhkost ve zdivu. Tím, že se ale na omítkách ve vnitřních prostorách objevují vlhké mapy, je zcela nepochybné, že zdivo zavlhá působením zemní vlhkosti, pokud není příčina způsobena nějakým havarijním stavem, např. rozvodů vody ve zdivu apod., ale to byste určitě rozpoznal a dle Vašeho popisu tomu ani nic nenapovídá. Doporučoval bych v severním obvodovém zdivu zhotovit injektáž dle technologického postupu pro Systém AquaStop Cream a následně (min. technologická pauza od dokončené injektáže po zahájení omítání nových sanačních omítek je 14 dní) zhotovit omítky nové, třeba omítkou pro vlhké zdivo AquaSan Porosity s protisolnou bariérou pod sananční omítku a to nátěrem AquaSalt Stop, který máme také v nabídce. Pokud toto vše zhotovíte, budete mít kvalitně, účinně a hlavně definitivně problém odstraněn.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments