Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Trumf Sanace stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Pokud je červená čára výška povrchu podlahy, dala by se tato spára použít pro injektáž. Ale i případně spára nad označenou spárou by nebyla k podlaze vysoko a tak by se i tato spára dala využít. Za předpokladu, že označená spára je ve výšce povrchu podlahy, tj. jejího nášlapného povrchu, doporučuji využít té označené spáry. Také předpokládám, že navrtání zamýšlíte zhotovit z venkovní strany. Z vnitřní strany byste se do označené spáry vodorovným vrtem nedostal, samozřejmě pokud by ale nebyly vybourány podlahy, ale o tom se nezmiňujete a z toho vycházím.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Mob: +420 603589130
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- You must login to post comments
Díky za rychlou reakci… Označená čára není právě spára. Takže budu volit spáru nad pískovcem na začátku cihlového zdiva… Cca 25 cm nad vnitřní podlahou… Anebo vrtat uprostřed pískovce není asi ideál?
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Ano, na té druhé fotografii je vidět, že se nejedná o spáru. První fotografie mě trochu zmátla. Máte samozřejmě pravdu. Ta první spára je už dost vysoko k podlaze, ale kdybych se měl rozhodnout, injektáž bych zhotovil v přechodové spáře, tj. ta Vámi zmíněná první spára mezi pískovcovou podezdívkou a cihelným zdivem. Může ale vzniknout, řekněme hypoteticky, zavlhlý pruh např. ve výšce 100 mm od podlahy k nově vzniklému hydroizolačnímu pásu. Tento případně vlhký vodorovný pás, který může vzniknout mezi podlahou a spodním krajem vzniklé bariéry po injektáži, se dá vyřešit tak, že byste zhotovil na očištěné zdivo tohoto vlhkého pásu hydroizolační povrchovou stěrku, např. naším výrobkem AquaStop Bitumen 2K a následně byste ji zaomítl. Ne, že by se nedal injektovat pískovec s dobrým výsledkem, ale přece jen ve spáře, kterou Vy tam máte, se šíří aktivní látka injektážního krému daleko rovnoměrněji a intenzivněji.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments