Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Jindřich stáří dotazu 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Je otázka o jakém navrtání zdiva se bavíme. Pokud se týče navrtání zdiva vrtákem v průměru 12, 14, 16 mm v osových vzdálenostech 100 – 12 mm, pak to pravda není. Vysvětlení v odborné rovině: Chemická mikroinjektáž sanovaného zdiva, kam patří i Systém AquaStop Cream, je častou metodou, jak zabránit průniku vody a vlhkosti do svislé obvodové či vnitřní konstrukce a tím dodatečně zajistit požadované stavebně technické vlastnosti těchto konstrukcí a následně normové hygienické prostředí v interiéru, zvláště pak v obytných a pobytových místnostech. Chemická mikroinjektáž zdiva např. Systémem AquaStop Ceam je vyhledávaným řešením z důvodu šetrného a v případě standardního technického stavu objektu i staticky bezpečného zásahu do stávajících nosných konstrukcí. Ve srovnání s kontinuálním podřezáváním zdiva, postupným podbouráváním objektu či zarážením nerezových plechů, je metodou nejméně destruktivní a invazivní a většinou nevyžaduje další stavební úpravy konstrukcí pro následné statické zajištění kluzné spáry zdiva, jak je tomu často při použití výše uvedených metod. V případě, že sanovaný objekt ale již vykazuje (!) parametry staticky narušeného či havarijního objektu či existují další nestandardní okolnosti, které z nějakého důvodu komplikují situaci i ve vztahu k chemické mikroinjektáži zdiva, je zpracování statického posudku nevyhnutelné, ale především jako nedílné součásti celkového a komplexního návrhu rekonstrukce objektu a již nikoliv pouze pro sanace objektu.
Vysvětlení z praxe: Pokud bych mohl odhadnout kolik domů bylo již metodou mikroinjektáží sanováno řekněme od počátku 90 let, odhaduji, že tak okolo 100 – 150 tisíc objektů a to jen v ČR. Tím, že na provedení mikroinjektáže není potřeba stavebního povolení, neexistuje přesná statistika, ale myslím, že můj odhad je reálný. Za dobu cca 25ti let jsem nezaznamenal, že by se jakýkoliv objekt u metody mikroinjektáže staticky narušil. Pro mikroinjektáž se na konci 90 let ustálilo pojmenování injektáž zdiva. To je asi vše, co bych Vám na Váš dotaz mohl odpovědět.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments
Děkuji za odpověď byla vyčerpávající Zed kterou potřebujeme vysušit je staticky v pořádku ale, zaslechl jsem ze podrezani je pro statiku lepší než tato injektáž ale přijde mi mnohem jednoduší návrtat díry o průměru 14 mm a Zed je z palenych cihel o tloušťce 65cm a naprosto zdrava jen je dost vlhka Děkuji za odpověď
S pozdravem Jindřich Borč
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Nebudu jakkoliv konfrontovat a už vůbec ne znevažovat mechanické podřezání zdiva, ale v první odpovědi jsem Vám cosi naznačil k invazivnosti metod. Co se týče Systému AquaStop Cream, je Vaše zdivo v ideálním stavu pro tuto krémovou injektáž. Máte ve Vašem zdivu vodorovnou, průběžnou, vysoce nasákavou spáru a ještě zavlhlou, a to jsou dva faktory, které jsou velmi příznivé pro výsledek našeho systému pro zhotovení dodatečné izolace ve zdivu pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 6 roky dní
- last edited 6 roky dní
- You must login to post comments