Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Porfixové tvárnice jsou značně porézní a tím nasákavé pro vodu a v případě dotace zemní vlhkostí snadno vlhkost kapilárně vzlíná strukturou tohoto materiálu. Pokud Vaše obvodové zdi zavlhají z důvodu poškozené či neodborně provedené vodorovné hydroizolace při zakládání stavby, což je dle Vašeho popisu pravděpodobné (havarijní příčiny jiného druhu byste, předpokládám, rozpoznali), je potřeba dodatečně vytvořit hydroizolaci novou a to v úsecích, kde se vlhkost projevuje. Nedoporučuji pouze v délce, tj. v místech viditelných map, které jsou na omítkách. Měla by se dodržovat zásada, a to pro všechny metody, ať chemické či mechanické, které mají napravit pochybení hydroizolací spodní stavby, že by se zdivo mělo dodatečně odizolovat alespoň v úseku jedné místnosti a to od jednoho rohu k rohu druhému s případným pokračováním injektáže dalšího postiženého úseku, atd. Lokální injektáž zdiva pouze v místech vlhkých map by bylo nesprávné řešení. Pokud byste mi poslali fotky rozsahu vlhkých map, rozsah injektáže Systémem AquaStop Cream bych Vám lépe mohl navrhnout, ale myslím, že to není tak složité. Fotografie můžete zaslat na moji emailovou adresu: schwarz@sanace-trumf.cz. Otázka ale zněla, zda náš Systém AquaStop Cream bude účinný u Vašeho druhu zdiva. Tím, že vznikají nové a nové zdicí materiály, které jsou např. rychlejší a snazší pro zdění, ale i s dalšími velmi důležitými a zajímavými vlastnostmi, jako je vysoký tepelný odpor, vyšší zvuková bariéra zdiva atd. a jsou tudíž do budoucna možnými dalšími přibývajícími stavebními materiály, kde bude potřeba zhotovovat dodatečné hydroizolace a to z důvodu, jako je ten Váš, tj. pochybení při zakládání staveb a v delším horizontu z důvodu dožilosti původních hydroizolací je potřeba si dělat na nových vznikajících materiálech vlastní praktické zkoušky. A tak jsme Porfix již taktéž odzkoušeli nejspolehlivější a tou nejtěžší zkouškou. Vyzdili jsme porfixovou stěnu v plastové nádobě a zalili vodou. Další průběh zkoušky asi není třeba popisovat. Je to naše známá zkouška vyzděné cihelné zídky s pozorováním průběhu od zavlhání zdiva po zainjektování zdiva a zejména asi nejzajímavějšího časového úseku, pozorování vznikající clony, která je i na vysoce zavlhlém a tím zatmavlém povrchu viditelná a pozorování postupného vysychání zdiva. U Porfixu byl průběh tento. Porfixové tvárnice extrémně rychle vodu do sebe obsorbovaly. Po maximální absorbci vody se zhotovila injektáž Systémem AquaStop Cream cca 150 mm nad vodní hladinou a již za několik týdnů bylo vidět, jak se ve vysoce nasáklé porfixové tvárnici začala vlhkost snižovat. Výška mapy se začala snižovat k linii injektáže. Vše je zdokumentováno a brzy opět zveřejníme časosběr zkoušky Porfix, ale i dalších novodobých zdicích materiálů. Tím, že máme pozitivní výsledky zkoušky pro náš Systém AquaStop Cream u tohoto novodobého materiálu, můžeme garantovat účinnost našeho systému. Závěr: Systém AquaStop Cream je účinný v materiálu Porfix.
S pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments