Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Libor Friedl stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Vrtat do cihly není ze statického ani z praktického hlediska problémem. Přesto u cihelného zdiva páleného/ ostře páleného či nepáleného považuji nevyužití vodorovné průběžné spáry za ztrátu nabízejícího se ideálního místa pro rovnoměrné a snadné šíření aktivních látek injektážního krému AquaStop Cream. Staré spáry jsou více nasákavé, jsou stejnorodé, vrtem neprotínají při tl. od 450 mm vázaného zdiva zadní styčné spáry, respektive vrtem protínají, ale pouze ve místě styku vodorovné páry (ve které se zhotovují vrty) a zadní horní a dolní styčné spáry, které vyplňují místa/mezery mezi vázaně kladenými cihlami při zdění. Vy ale máte obavu právě z nenasákavosti těchto spár, jelikož popisujete, že zdivo ostře pálených cihel bylo pokládáno, lepeno, na jíl. Jíl je opravdu hydroizolační. To je všeobecně pravda, ale v ideálním stavu, tj. bez příměsi zeminy. Také je možné, že tato hliněná malta s větším poměrem jílu byla před použitím mísena s nehašeným vápnem. Toto ale taktéž mění do jisté míry hydroizolační vlastnosti složky jílu, která je v půdě v nějakém poměru. 100%ní složku jílu asi Vaši předci při zdění neměli k dispozici. Poslední fakt je ten, že kdyby Vaše spáry byly jílové a tím vodonepropustné/hydroizolační, neměl byste potřebu zhotovovat dodatečnou vodorovnou hydroizolaci ve Vašem zdivu pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti. Závěr: Pokud ve Vašem zdivu působí vzlínající vlhkost, jsou spáry nasákavé a tím jsou i nasákavé pro aktivní látky injektážní emulze AquaStop Cream. Stále platí totiž zákonitost, že kudy pronikne vzlínající vlhkost/voda, tam se postupně budou dispergovat/šířit účinné látky injektážního krému. Váš případ není ojedinělý a injektáž Systémem AquaStop Cream je v tomto druhu maltové spáry taktéž spolehlivá.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments