Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Trumf Sanace stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Tóth.
Předpokládám, že pórobetonové tvárnice nemají dutinu, komoru. Tím u tohoto značně porézního materiálu není tak důležité vrty provádět ve spáře. Maltová spára by byla samozřejmě ideální, ale do první ložné spáry se z popsaných důvodů vodorovným vrtem nedostanete a další je již vysoko. Nasákavost aktivními látkami injektážního krému AquaStop Cream v maltové spáře a v pórobetonové tvárnici není zásadně rozdílná. Tento druh tvárnic je vysoce nasákavý pro vodu a tím i pro náš injektážní krém. Z tohoto faktu můžeme s jistotou vycházet a tak není u tohoto druhu zdiva nutné využívat průběžné maltové spáry. Do první se jednak nedostanete ve vodorovném vrtání a druhá je vzhledem k značné výšce tvárnice již vysoko. Proto navrhuji tento postup: vrty zhotovte co nejblíže k základovému betonu, ale vrty nenaklánějte. Nakloněné vrty u krémové injektáže nejsou vhodné z vícero hledisek. Vrty zhotovte kolmo na svislou rovinu ve výšce, kde Vás již nebude omezovat nerovnost základového betonu. Osové vzdálenosti zhotovte po 100 mm, průměr vrtů 14 mm a hloubku vrtu na tl. tvárnice s cca 30 mm pokrácením v jedné vodorovné linii. Dispergace injektážního krému AquaStop Cream probíhá i v naprosto v suchém minerálním prostředí, ale přece jen jeho penetrační možnosti se v suchém prostředí snižují. Proto bych doporučil vrty po odvrtání vyčistit vodou, nikoliv stlačeným vzduchem, a to tak, že na 1 – 2 vteřiny přidržíte hadici s tekoucí vodou u ústí vrtu. Nejedná se o jakousi vodní injektáž, ale jde jen o to, že voda při tlaku např. městského vodovodního řádu rychle vrt vyplní a zpětným tlakem většina objemu vody z vrtu vyteče zpět, a tímto způsobem se vrt nejen spolehlivě vyčistí, vypláchne, ale zároveň se zvýší procentuální vlhkost v místech injektážní linie a o to tu jde. Pak již do takto vyčištěných a zvlhčených vrtů provedete injektáž. Poslední upozornění: z Vašeho dotazu není jasné, co je z druhé strany této zdi, respektive v jaké výšce je podlaha či terén, ale vycházím z toho, že nic nebude výše než bude provedená vodorovná injektážní linie. Betonové pilíře bych vynechal. Nemyslím si, že by těmito pilíři s ocelovou výztuží mělo docházek k zásadnímu zamokřování zdiva, které popisujete jako vizuálně suché.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobry den pan Schwarz,
Dakujem za vycerpavajucu a odborne fundovanu odpoved.
Chcel by som vyuzit prilezitost a tiez zablahozelat Vam k Vasmu uspesnemu projektu v oblasti izolacie proti vzlinajucej vlhkosti. Prajem Vam vsetko naj a vela uspechov do buducna!
S pozdravom Tóth
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- You must login to post comments