Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Radek stáří dotazu 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. V nedávné době jsem na velmi podobný dotaz odpovídal a tak Vám zde posílám odkaz na obdobný dotaz a na moji odpověď. Jsou tam informační rozdílnosti, jako je kamenné zdivo, zatímco v předešlé odpovědi betonová zeď. Také je možné, že v předešlé odpovědi se jedná o vnitřní zeď mezi dvěma místnostmi, ale u Vás se jedná pravděpodobně o obvodovou zeď, ale mnou navržený postup pro odvlhčení zdiva by mohl být platný i pro skladbu Vašeho zdiva. Zde klikněte: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/cihla-na-betonovem-zaklade-jak-nejlepe-vest-injektazni-linii. Kdybyste ještě potřeboval něco dovysvětlit, můžete mi zavolat na poradenskou linku 731 565 565, kterou také provozuji. Ještě Vám připojím k této odpovědi pár fotografií, jak se dá vyřešit výškový rozdíl mezi podlahou a injektážní linií, která je sice nevýhodná svojí výškou, ale naopak značně výhodná pro umístění injektáže. Výška mezi provedenou injektáží AquaStop Cream a podlahou se dá vyřešit např. dle přiložených fotografií. Fotografie ze staveb Vám mohou pomoci pro Vaše rozhodování.
Fotografie z mé databáze sanace zdiva.
Kamenné zdivo nebylo injektované ve dvou řadách, ale v jedné řadě a to „“hustěji““.
Fotografie zdiva, které je bez izolace, kde je přehledně vidět, v jaké výšce nad podlahou přechází skladba zdiva z kamenného na cihelné zdivo.
Obdobný případ. Betonový základ a cihelné zdivo.
Tyto ukázky jsem Vám poskytl z důvodu, že ve všech těchto případech realizační firma zhotovila injektáž v přechodové maltové spáře mezi méně porézním materiálem a v ideálním místě tj. v první maltové spáře a to i za cenu, že by se injektáž zdiva AquaStop Cream dala snížit k podlaze stávající anebo v druhém případě k podlaze vybourané. Výškový rozdíl byl vyřešen následně. Jen chci zdůraznit, že dle první fotografie by se dala zhotovit injektáž i v kamenném i betonovém zdivu. Přikládám další fotodokumentaci probíhající sanace.
Injektáží, která byla provedena v přechodové spáře, byl vyřešen výškový rozdíl od podlahy dle následující fotodokumentace:
Po provedené injektáži byl výškový rozdíl (plocha mezi podlahou a výškou injektáže) vyřešen hydroizolační stěrkou AquaStop Bitumen 2K
Tato tixotropní hydroizolační stěrka je pevná nejen svojí strukturou, ale i přilnavostí k podkladu
Na svislou hydroizolaci se nanese vápennocementová omítka, která spolehlivě drží i na hydroizolačním podkladu
- Trumf Sanace odpovězeno 5 roky dní
- last edited 5 roky dní
- You must login to post comments