Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- František Pilný stáří dotazu 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den pane Pilný. Názor, že vápenná omítka je prodyšnější než omítka vápenocementová, je obecně pravdivý. Ale pro vnější použití – při dnešních kyselých deštích a exhalacích – je životnost vápenné omítky bez cementu velmi malá. Ve vnitřních prostorách už je to jinak. To ale porovnávám standardní jádrové omítky vápenné a vápenocementové. Tyto omítky ale nejsou vhodné pro omítání vlhkých podkladů, respektive zdí, které se odvlhčují. Sanační omítka má vyšší prodyšnost a v dolních místech stavby, kde se provádí sanace vlhkého zdiva, by mněla být použita. Omítka vyrobená z doporučených položek a v doporučených jejich poměrech, tj. z písku, cementu, vody a tekuté přísady AquaSan Porosity, je vysoce paropropustná pro vodní páry. Vápno, jako pojivo, nahrazuje přísada AquaSan Porosity. Ve značně provzdušněné konzistenci, které se docílí dodrženými poměry doporučených složek a dodržením doby doby mísení (cca 8 min.) v běžné stavební míchačce, se docílí vzniku obrovského množství mikrobublinek ve směsi. Směs základních surovin má po přidání AquaSan Porosity objemovou hmotnost cca o 30% nižší, než je objemová hmotnost této směsi. Je to dáno vznikem obrovského množství mikrobublinek ve při mísení. Toto je důvod, proč omítka má nejen sníženou hmotnost, a tím se snadno omítá i na méně savé podklady, ale i nabývá při mísení na objemu. Zde je reálná ukázka a viditelnost změny konzistence při mísení omítky AquaSan Porosity: https://www.youtube.com/watch?v=u79K-gSITgw. Co je ale zásadně důležité je to, že při vysychání u omítky AquaSan Porosity nedojde k smršťování vzniklého provzdušněného objemu. Tím si omítka i po vyzrání zachová svůj objem, vysokou prodyšnost a zároveň značnou pevnost. Vhodné je tuto omítku, která je určená pro vlhké zdivo, ještě podpořit hydrofobním podnátěrem AquSalt Stop, viz odkaz na výrobek: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/produkt/aquasalt-stop-protisolny-nater/#popis. Nicméně by se měla nejprve odstranit příčina zavlhání zdiva a následně teprve aplikovat tyto prodyšné omítky. Při dlouhodobém působení vzlínající vlhkosti ve zdivu totiž sanační omítka dlouhodobě nemůže „“zakrýt problém ve zdivu““ a bude to vždy jen otázka času, a to platí jak pro pytlované sanační omítky, tak i pro omítku AquaSan Porosity, kdy se opět na jejich površích objeví vlhké mapy. Tyto prodyšné omítky jen prodlouží dobu, po kterou i při neodstranění příčiny zavlhání, bude zdivo budit dojem, že je (s těmito omítkami na svém povrchu) suché.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments