Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Petr Sedlák stáří dotazu 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den,
na Váš dotaz zasílám odkaz, kde naleznete odpovědi na podobné dotazy…
https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/stitky/osekani-omitky
Rozhodnutí, co provést se stávajícími omítkami, bude již na Vašem rozhodnutí, nicméně osobně bych zasolené omítky – nejlépe před aplikováním injektáže Systémem AquaStop Cream – odstranila (v mírném přesahu poškození, tj, ve Vašem případě jejich zasolení). Samozřejmě zasolení omítek, které se dosud neprojevilo jejich prostorovým poškozením typu praskání, zvedání, opadávání, se může jevit jako stav vratný, který se po např. chemické či jiné podřezávce zdiva takzvaně může napravit, a sice tím, že bude provedenou dodatečnou hydroizolací vzlínající vlhkosti zamezeno nadále poškozovat omítku. Toto platí pro sice zavlhlé, ale dosud soudržné a nepoškozené omítky, nicméně pokud jde o zasolené omítky (sůl v omítce prostým vyschnutím omítky nad provedenou hydroizolací nevymizí), je otázkou jak moc byly omítky před provedením dodatečné hydroizolace zasolené a zda je reálná jejich revitalizace.
S pozdravem
Mgr. Ludmila Schwarzová
Informační servis
TRUMF sanace s.r.o.
- Trumf Sanace odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. Mám v oplocení pět betonových sloupků o půdorysu 30 x 30 cm. Vzlínavosti vlhkostí mi korodují hřebínkové tyče, které jsou v betonu asi 3 – 5 cm od rohů sloupku a koroze mi trhá rohy sloupků .
Chtěl bych provést izolaci Vaším přípravkem AqaStop Creame. Vzhledem velikosti 5 ks 30 x 30 cm si myslím, že slámové provedení by bylo výhodné. Jenže v kalkulačce nemáte uveden beton jako materiál zdiva. Prosím o upřesnění množství AqaStop Creame salám, které bych potřeboval.
Děkuji a přeji hezký den.
- Pavel Macura odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments