Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz
- Jan Černý stáří dotazu 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den.
Začnu od konce Vašeho dotazu. Obecně by se při sanačních pracích měly dodržovat doporučené technologické postupy. Ve Vašem případě to znamená, že před provedením injektáže by se měly odstranit omítky s dostatečným přesahem, kdy správný postup je odstranit omítky nad hranici viditelných škod do výšky rovnající se tloušťce zdiva. Pokud zdivo bude cihelné, zviditelní se Vám vodorovné spáry, a tím si snadněji vyberete tu spáru, která bude výškově k podlaze nejníže a vodorovně vrtatelná. Po provedené krémové injektáži se ponechá alespoň 14denní technologická pauza, a po této technologické pauze se mohou zahájit omítací práce. Další doporučení je použít pod sanační omítku protisolný nátěrem AquaSalt Stop® a po další technologické pauze použít prodyšnou barvu, například Jupol Classic. Nicméně je ale pravda, že pokud jsou omítky ještě nezasolené, pevné k podkladu a soudržné a ponechají se, vznik hydrofobizace v okolí vrtu to neovlivní a to dokonce, i kdyby byly omítky znehodnocené. Takže ve zdivu bariéra pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti vznikne nezávisle na omítkách. Poslední upozornění je toto. Samozřejmě, že pokud jsou již např. dlouhodobým působením vlhkosti ve zdivu jinak zabarvené či dokonce již nenávratně degradované, nemůžeme po vysušení zdiva očekávat zpětný ozdravný proces těchto poškozených omítek. Proto se v učebnicích striktně doporučuje omítky při provádění sanačních prací, alespoň v jejich místech odstraňovat. Co se týká Vašich obav z provedení, není každý adept na svépomoc a bez výhrad to chápu. Pokud byste potřebovali kontakt na naše prověřené a dlouholeté aplikační firmy, zavolejte mého syna Jiřího Švorce na tel. číslo 731 565 565, který Vám doporučí firmu, která Vám sanace vlhkého zdiva provede.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
- Trumf Sanace odpovězeno 4 roky dní
- last edited 4 roky dní
- You must login to post comments